Alla e-postadresser har formen förnamn.efternamn(at)indmeas.com

 

Försäljning och kommunikation

Ville Tiainen.jpg

Ville Tiainen

+358-(0)50 388 1452

ville.tiainen@indmeas.com

Försäljningsdirektör

Dan Lundmark.jpg

Dan Lundmark

+358-(0)40 516 9726

dan.lundmark@indmeas.com

Försäljningschef Sverige och Norge

Johan Mikander.jpg

Johan Mikander

+358-(0)40 550 7304

johan.mikander@indmeas.com

Försäljningschef Sverige 

markusslotte-001

Markus Slotte

+46-(0)70 530 6600

markus.slotte@indmeas.com

Försäljningschef Sverige 

Manu Kuisma.jpg

Manu Kuisma

+358-(0)40 830 1525

manu.kuisma@indmeas.com

Försäljningschef Finland och Danmark

Hannu Seppälä.jpg

Hannu Seppälä

+358-(0)40 525 6876

hannu.seppälä@indmeas.com

Försäljningschef Finland och Baltikum

Mättjänster

jarnoimmonen-001.jpg

Jarno Immonen

+358-(0)40 543 1112

jarno.immonen@indmeas.com

Service chef

janneairaksinen-001.jpg

Janne Airaksinen

+358-(0)40 832 9986

janne.airaksinen@indmeas.com

Energiservice 

Roger Höglund.jpg

Roger Höglund

+358-(0)40 525 6874

roger.hoglund@indmeas.com

Fältkalibrering

rainejokinen-003.jpg

Raine Jokinen

+358-(0)40 772 1753

raine.jokinen@indmeas.com

Energiservice 

Kid Jägerskiöld.jpg

Kid Jägerskiöld

+358-(0)40 582 5715

kid.jagerskiold@indmeas.com

Fältkalibrering

IlkkaKihlman.jpg

Ilkka Kihlman

+358-(0)40 672 6554

ilkka.kihlman@indmeas.com

Fältkalibrering 

Pasi Lukkari.jpg

Pasi Lukkari

+358-(0)50 367 6552

pasi.lukkari@indmeas.com

Fältkalibrering

markusniiranen-001.jpg

Markus Niiranen

+358-(0)40 668 6075

markus.niiranen@indmeas.com

Fältkalibrering

Kenneth Nylander.jpg

Kenneth Nylander

+358-(0)40 550 7375

kenneth.nylander@indmeas.com

Fältkalibrering, balansvalidering

Ville Pitkänen.jpg

Ville Pitkänen

+358-(0)40 516 9729

ville.pitkanen@indmeas.com

Fältkalibrering, processundersökning, mätkonsultering

emilsandas-002

Emil Sandås

+358-(0)40 627 6869

emil.sandas@indmeas.com

Fältkalibrering

Lauri Sorsa.jpg

Lauri Sorsa

+358-(0)50 325 9878

lauri.sorsa@indmeas.com

Fältkalibrering, balansvalidering, energiservice

Mika Suokas.jpg

Mika Suokas

+358-(0)40 550 7306

mika.suokas@indmeas.com

Fältkalibrering, balansvalidering

Niko Viinikangas.jpg

Niko Viinikangas

+358-(0)40 575 2297

niko.viinikangas@indmeas.com

Fältkalibrering

Peter Wiklund-1.jpg

Peter Wiklund

+358-(0)40 516 9732

peter.wiklund@indmeas.com

Fältkalibrering, balansvalidering, mätkonsultering

R & D

Ville Laukkanen.jpg

Ville Laukkanen

+358-(0)40 550 7317

ville.laukkanen@indmeas.com

R&D-chef                     Teknologiutveckling, utveckling av energi-, råvaru- och utsläppsövervakning

Anders Brunström.jpg

Anders Brunström

+358-(0)40 550 7319

anders.brunstrom@indmeas.com

Online-applikationer, balansvalidering, genomlysning

Aki Juutistenaho.jpg

Aki Juutistenaho

+358-(0)50 592 3864

aki.juutistenaho@indmeas.com

IT-utveckling, online-applikationer

juhanisipila-001.jpg

Juhani Sipilä

+358-(0)40 654 5527

juhani.sipila@indmeas.com

Data scientist

tommy.jpg

Tommy Öhman

+358-(0)50 301 1902

tommy.ohman@indmeas.com

Energieffektivering

 

Ledning och administration

Risto Kuoppamäki.jpg

Risto Kuoppamäki

+358-(0)40 547 4464

risto.kuoppamaki@indmeas.com

Verkställande direktör

Michaela Dannbäck.jpg

Michaela Dannbäck-Jansson

+358-(0)40 719 8354

michaela.dannback@indmeas.com

Sekreterare 

Pentti Sinko.jpg

Pentti Sinko

+358-(0)40 547 4939

pentti.sinko@indmeas.com

Kvalitetschef

 

 

Kontaktbegäran

Oy Indmeas Ab
Tietäjäntie 14
FI-02130 ESPOO
Finland
info(at)indmeas.com
www.indmeas.com
FO-nummer: 2273771-6